Fotografie

Život se podobá knize..

14. února 2013 v 21:19 | HλNKA
..jen blázen v lí letmo listuje, ale moudrý člověk jí čte pomalu a u čtení přemýšlí, protože ví, že v ní může číst jen jednou.

(Skrz) šálek čaje

10. února 2013 v 12:03 | HλNKA
Není nad posezení s knihou u dobrého čaje..

Slečna Agama Drsná

17. ledna 2013 v 13:43 | HλNKA
Rapující, v černobílém provedení..

Momentální obyvatel terária po dvojitém šťastném útěku hadice Agáty..

První minuty roku s třináctkou na konci

5. ledna 2013 v 16:01 | HλNKA
Zdá se mi to, nebo je každým rokem k vidění té hlučné a světélkující pyrotechniky míň a míň?
Ani jsem se nestačila pořádně porozhlédnout do okolních krajin, abych zpozorovala krásy novoroční oblohy a najednou bylo ticho. Nikde ani noha, světelné záblesky, rány,.. Jen letící lampióny v dáli a hasici coby likvidátoři na výjezdu.

Přece jen ale křeče v prstu z neustálého cvakání spouště k něčemu byly.
Pár koukatelných snímků vzniklo. Ale opravdu jen pár, protože ostatní kazil buďto ten Náměsíčný nahoře nebo střechy okolních domů. Fotit na malém městě na zahradě je někdy opravdu záhul..

Jak klepu kosu

6. prosince 2012 v 21:53 | HλNKA
Ano, zima je tu a to jsem se jí vůbec neprosila!
Víte, jsem ten typ člověka, co má rád zimu tak možná za oknem. Fakt mě nebaví brodění se metrovými závějemi, v horším případě nevzhlednou břečkou, nad jejímž skupenstvím by se dalo uvažovat, a už vůbec mě nabaví mrznout venku, protože po několika minutách začnete pochybovat o tom, jestli vaše prsty, nos a podobné části těla nedosáhly kritického stavu omrzlin, neboť cit v těchto partiích se odporoučel už před několika minutami.

Ošperkovaná pavučina

26. listopadu 2012 v 10:36 | HλNKA
Dneska se cesta do práce nekonala, a tak se stále ztrácím v tom, zda je dnes neděle nebo pondělí.
S divným pocitem se mi i vstávalo, nějak jsem se nemohla rozhodnout, jestli vstát nebo ne. Nakonec jsem tak učinila a jsem za to ráda.
Šla jsem totiž fotit pavučinky ošperkované ranní rosou..

# 1

Claire de Lune

24. listopadu 2012 v 18:58 | HλNKA
Zvláštní název. Vlastně ani nevím, jak se pořádně čte.
Před iks iks lety, když jsem byla dostatečně oblbnutá americkými filmy a myslela si, že je možné všechno, chtěla jsem založit holčičí hudební skupinu, ač jsem příliš, spíše tedy žádný talent od zpěvu až po hru na nějaký hudební nástroj nezdědila. A jak je zřejmé, každá hudební skupina potřebuje název. Skvělý název. Tak dokonalý, až se každému vryje do paměti.
Toužila jsem po něčem tajemném.. No a tak jsem poprvé narazila na ty tři slůvka - Claire de Lune, ty, co mi strejda Gůgl vyhodil.

Nakonec, jak se dalo samozřejmě čekat, žádná hudební skupina nevznikla. Vlastně nevznikla žádná skupina, jež by se mohla tímto "dokonalým" jménem pyšnit.
Stejně tak, jako tyto tři slůvka se dostala do mé hlavy, zase vyprchala. Zapomnělo se na ně.
A tak jím dám alespoň jednou příležitost se objevit..

Českobudějovickými ulicemi natřikrát

9. listopadu 2012 v 19:35 | HλNKA
Ano, přece jen se minulý článek dočkal pokračování, ač v trochu jiném stylu.
Chtěla jsem tímto reagovat na komentář Monnie, která zmínila, že fotkám z minulého článku černobílé provedení spíše na kráse ubralo, než-li přidalo.
Proto jsem se rozhodla uděla trio-verzi, ať si každý najde to své..

# 1 - Největší náměstí z Černé věže

Trocha architektury

3. listopadu 2012 v 14:47 | HλNKA
Často mívám stavy, kdy se prohrabuju fotkami a ještě častětji se chytám za hlavu při pohledu na jedny z mých prvních fotek a říkám si, jestli se dá takhle špatně vůbec něco vyfotit. Ale vzpomínky na nich jsou stejné i bez ohledu na kvalitu fotky :-)

Paradoxně, i když nad většinou svých fotek přivírám oči, abych neviděla tu bídnost, málokdy je smažu. A tak se mi v počítači válí iks rozmazaných, nerozpoznatelných a celkově nekoukatelných fotek. Je mi prostě nějak líto ty nepovedené jednoduše smazat..

Loňsky namrzlé

30. října 2012 v 19:18 | HλNKA
Venku nám pořádně přituhuje a moje nedávno "čerstvá" radost z podzimu je v háji.
Jsem od přírody vymrzlý člověk, takže ze skříní vytahuju nejteplejší výzbroj v podobě zimního kabátu, šálky, teplé obuvi a rukavic pěkně sladěné do tmavě modré, jakožto věrný cestující Českých drah, samozřejmě ;-)

A k doplnění výstižně strohého textu dvě loňké Namrzlovky Okenní..

 
 

Reklama