Prosinec 2012

Příležitostní pijavice

31. prosince 2012 v 3:54 | HλNKA |  Vypsanou tužkou
Normálně nepiju. Moje pijácká éra skončila spolu s devátou třídou. Ale včera večer jsem byla jen já a 140% pomerančovej džus.
A co se stane, když nakouknete do alkolikova světa?
Zapínáte ve tři ráno počítač a máte šílenou potřebu o tom vyprávět, jako já.

Kdo hledá, najde

15. prosince 2012 v 17:15 | HλNKA |  Vypsanou tužkou
Asi už stárnu.
Vánoce na nás číhají už od konce října!, takže předpokládám, že tímhle tempem můžeme v nákupních centrech každým dnem očekávat sortiment v kuřátko-zajíčko-vajíčkovém stylu. Prostě být o krok napřed! (proč mi to připomíná nějakou reklamu od Vodafonu?)

Ale vážně. Zjišťuju, že s odstupem času se na Vánoce koukám úplně jinak, než tomu bylo dříve. Je to pochopitelné, ale nikdy jsem nevěřila, že to půjde takhle rychle. Hodně se toho od doby, co jsem ještě věřila na Ježíška a seděla u stolu s celou rodinou, změnilo.

Nějak jsem přešla z té fáze, kdy jsem u štědrovečerní večeře nervozitou nemohla ani jíst. Když jsem přilítla ke stromečku, nořila se mezi dárky a balicí papír lítal všude kolem. Za deset minut jsem měla rozbaleno, ale byla jsem šťastná.
S každým dalším rokem se teď dostávám spíše do té pasivní fáze, fáze tichého pozorovatele. Mám radost, když mají ostatní radost. To mi stačí.

Jak klepu kosu

6. prosince 2012 v 21:53 | HλNKA |  Fotografie
Ano, zima je tu a to jsem se jí vůbec neprosila!
Víte, jsem ten typ člověka, co má rád zimu tak možná za oknem. Fakt mě nebaví brodění se metrovými závějemi, v horším případě nevzhlednou břečkou, nad jejímž skupenstvím by se dalo uvažovat, a už vůbec mě nabaví mrznout venku, protože po několika minutách začnete pochybovat o tom, jestli vaše prsty, nos a podobné části těla nedosáhly kritického stavu omrzlin, neboť cit v těchto partiích se odporoučel už před několika minutami.