Červen 2012

2in1 a tak podobně

29. června 2012 v 21:06 | Hanka |  Fotografie
Tak vás po dlouhé době na konci června zdravím.
Konečně nám začaly vytoužené pařáky, takže využívám dobrého světla a fotím, co se dá, krom toho, že se to teď poslední dobou všechno nějak podělává a jsem momentálně doma.
Dnes jsem byla mimo jiné seznámena s osudem neuvěřitelného blbce, čímž mi byly odpolední chvilky poněkud zpříjemněny. Jednalo se o osudné setkání poněkud nepříliš inteligentního chlapíka ve středních letech s běžným spotřebičem dnešní doby - pračkou. Řídil se heslem "Když nevím, zeptám se". Na otázku, jaký má koupit prací prášek, mu bylo odpovězena nejmenovaná značka s dodatkem, že se vyrábějí nejen samotné prací prášky, ale už i ty Dva v jednom, v němž je i aviváž. A jak to dopadlo? Špatně. Nakonec do pračky nasypal 10 pytlíků kafe 2in1 s podivným výrazem, že to nepění. Prostě v krámě šáhnul po prvním Dva v jednom, co viděl a suverénně to nasypal do pračky.

A nakonec pár fotek z uplynulých pár dní..

Deníčkovitého charakteru č. 1

18. června 2012 v 23:28 | Hanka |  Vypsanou tužkou
Pěkný večír.
Lidi, tohle teplo mi vážně nedělá dobře.
Po necelé čtrnáctidenní vyčerpanosti v podobě prokašlaných nocí a následného sbližování se s utišujícími přípravky na moje dosud letos neposkvrněné dýchací ústrojí jsem sbalila všechno své odhodlání a vyrazila mezi lidi. No netušila jsem, jak mé okolí během těch pár dnů neskutečně prokouklo.
Chlapci od Technických poklátili veškerý travnatý poros nad 25 milimetrů v dohledu pár kilometrů, čímž ovšem nevědomky vylezly na povrch drobné suvenýry od našich psích spoluobyvatel, no nevadí.
Zamířila jsem tedy do místního konzumu pro vitamínky. Ani jsem netušila, kolik lidí si to v pondělních dopoledních hodinách štráduje po městě. Z krámu jsem nakonec vylezla s pomerančovým džusem, mléčnými bébéčky, balením papírových kapesníčků co kdyby náhodou a o stovku chudší. A jelikož jsem přece ta dobrá duše, přibyl mi do peněženky na zaplnění místa a pro budoucnost některé vlastní ledničky namísto lesknoucích se 38 korun kulatý magnet s vlkem, bez kterého by byla moje následná existence v troskách, no což - je to pro dobrou věc.
Teď, ač s chladným proudícím vzduchem linoucím se z větráku, však s bezvadným pocitem lepícího se oblečení na má záda, je nejvyšší čas vydat se vstříc stále se neochlazující noci na kutě.
Snad mi bude dopřáno vytouženého odpočinku.
Ámen.
Hanka

#04 - 25. března 2012

14. června 2012 v 15:33 | Hanka |  Fotosběrna

Památeční

10. června 2012 v 11:39 | Hanka |  Vypsanou tužkou
Vidím to jako nedávno, když jsem prvně vcházela do té velké růžové budovy s mnoha okny, mohutnými hlavními dveřmi a vlajkami vlajícími nad hlavou každého vstupujícího. V té době byla škola ještě před rekonstrukcí, tudíž se vnitřek všech učeben, chodeb a vlastně celkového interiéru značně lišil od nynější podoby. Mým prvním cílem byla třída č. 15, moje pozdější kmenová učebna, kde jsem usedla na židli a vyčkávala, než budu vyzvána k přijímacímu pohovoru. Byla jsem nervózní, nikoho ze spoluuchazečů jsem neznala, jelikož jsem nebyla zdejší. Nakonec vše dopadlo překvapivě rychle a úspěšně, po krátkém rozhovoru se dvěmi, tehdy neznámými, ženami jsem odcházela spokojená a s pocitem, že jsem přijata.