O štěstí a jiných pondělních příhodách

22. května 2012 v 9:30 | Hanka |  Vypsanou tužkou
Pěkného rána všem!

Tramtadadá, tramtadadá.. Mám to za sebou!
A i když nerozumím proč, ale čekala jsem od toho něco víc. Ale hezky pěkně popřádku..


Včerejší den byl mým dnem "D" (čti dospělosti), kde jsem mohla plně uplatnit své znalosti a neznalosti. (PS: Obě dvě části souvětí se nemají nijak rýmovat.) Posledních 14 dní jsem seděla, občas i usnula, pravda, a nadávala nad nekonečnem stránek z ekonomiky, účetnictvím a češtinou. A onoho slavného 21. května 2012 mělo moje trápení skončit..

Dřívější nervozita v dnech přípravy šla jaksi mimo mě, a i když jsem se v duchu či nahlas snažila samu sebe přesvědčit o tom, že maturuju, bylo to marné. Prostě to s semnou nic nedělalo. A vlastně ani teď nemůžu s klidem říci, že mi konečně spadl ten nehorázný šutr z mého srdce, takže počítám s tím, že mi dojde až v červenci, že jsem vlastně maturovala.

Byla neděle, můj poslední den příprav, a já na pokraji absolutního vyčerpání mozkových buněk stále neměla naučených šest otázek z ekonomiky - jejich význam a podstata šla dokonale mimo mě. Nechala jsem si tedy mužem z města dovést energy drink. To aby mě to pořádně nakopalo a já byla schopná si ty proklatě strašné otázky alespoň přečíst. Ke čtení jsem se nedostala, ale odměnou mi byla bezesná noc - ani očka jsem nezamhouřila.
Takže jsem v brzských ranních hodinách s oteklýma a zarudlýma očkama starala o to, jestli budu vůbec schopná se namalovat. Zkrášlovací proces nakonec dopadl dobře.

Po cestě do ústavu jsem původně plánovala čítání účetnictví, pro ten pocit, chápete. Na to se samozřejmě též nedostalo a já jako pitomá a ochrápaná razila po necelé hodince a půl cesty v buse směr škola. Tam nás, všechny členy známého gangu 4.B, čekalo slavnostní zahájení, které se z plánovaných 15 minut zkrátilo asi na 3. Následně se nás 7 vyvolených odebralo do vedlejší místnosti a vyčkávalo na příchod kata a odvedení na popraviště.

Ač jsem měla mezi jednotlivými zkouškami poměrně dost času, byla jsem hned po té první úplně grogy, takže jsem veškeré potřebné učivo táhla s přehledem úplně zbytečně.

A safra, nějak jsem to protáhla a to jsem vůbec nechtěla. Samozřejmě mé výlevy nenutím nikoho číst, jen z mé vlastní vůle píšu tato slova, dokud jsou ještě poměrně čerstvá, protože člověk nikdy neví. Zapomínání je svině..

Takže to zkrátím..
Postupně s celkem dobrým pocitem jsem vždy velézala jako poslední (blbá abeceda) z učebny č. 37. Jelikož jsem byla ve škole již od třičtvrtě na osm, poslední zkoušku (ekonomiku), jsem měla až ve 4 hodiny odpoledne. Byla to neskutečná otrava tam trčet..
Nakonec vše dopadlo dobře. Možná víc než dobře. Rozhodně lépe, než jsem čekala..
Tudíž můžu s úsměvem na rtech prohlásit, že účetnictví, češtinu, projekt i ekonomiku jsem dala na výbornou. Na jednu stranu mám z toho radost a na tu druhou mi to jaksi nedochází. Důležité ale je, že už to mám za sebou a že už si počkám jen na ty zpropadené slohy.

Nepodstatný dodatek:
Účetnictví - 3 - Dlouhodobé závazky, zákonné a ostatní rezervy
Český jazyk - 14 - G. Orwell - Farma zvířat
Ekonomika - 1 - Zahraniční obchod

Jak už jsem ale zmínila, asi jsem od toho čekala něco víc. Nějakou dramatičtější atmosféru. Ale včera večer jsem usnula jako obvykle, bez sebemenšího náznaku změny, bez toho, že se událo něco tak důležitého..

A na konec jsem si připravila dvě absolutně nehodící se k předešlému a samostatně úplně nepoužitelné fotky..Hanka
 


Komentáře

1 David David | Web | 22. května 2012 v 9:56 | Reagovat

Takže už máš celou maturitu za sebou?

2 Hanka Hanka | Web | 22. května 2012 v 10:01 | Reagovat

[1]: Čekám ještě na hodnocení slohu, ale za sebou už ji mám celou :-)

3 F(r)auW F(r)auW | Web | 22. května 2012 v 10:25 | Reagovat

Omyl. Já si myslím, že ty fotky samostatně a beze slov jsou použitelné výborně. Obě mají v sobě náboj, který není nutno doplňovat žádným textem.... co máš za foťák ? To makro je perfektně prokreslený do všech detailů :-) .Jinak gratuluji k té dospělosti....

4 Lenin Lenin | Web | 22. května 2012 v 17:30 | Reagovat

Jsi šikovná. :) Nechápu, jak nemůžeš vnímat, že jsi ODMATUROVALA. Mně tohle někdo říct, tak se jdu ožrat, vystřízlivět, ožrat, vystřízlivět, ožrat a vystřízlivět radostí! :D

Mimochodem, chci taky do seznamu četby Farmu zvířat! Už jsem jí četla, ale my jí tam nemáme. To není fér. :-D

5 Hanka Hanka | Web | 26. května 2012 v 12:39 | Reagovat

[3]: No téda, díky ;-) A mám ultrazoom Fujifilm :-)

[4]: Tak je mi jasný, že jestli o tobě příští rok v tuhle dobu tak měsíc neuslyším, tak jsi odmaturovala :-D A dobře ti tak :-P  :-D

6 Hanyuu Hanyuu | Web | 29. května 2012 v 14:05 | Reagovat

To se někdo má, když vytáhne takovou knížku :D ale nestěžuju si, čeština byla fajn... Bohužel jsem nezvládla účetnictví... Ale tak, odmaturuj, když 10 dní ze 14 ležíš v horečkách s příušnicemi... To nejde :D Do háje, mám takovou smůlu! :D Ale maturovala jsem taky 21. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama